Obnova dat z HDD disku

Obnova dat z HDD disku v Jihlavě a okolí.

Naše společnost Notebook Doktor se v rámci služby Obnova dat zaměřuje především na obnovu dat z HDD disku, tedy z pevného disku. Obnova dat z HDD disku je proveditelná jak u stolních PC tak u notebooků.

Je pravděpodobné, že právě na HDD disku máte nejvíc dat, které jsou pro Vás důležité. Existuje však celá řada příčin ztráty dat zaviněných poruchou HDD disku. Nejčastější typy poškození, se kterými se setkáváme jsou:

Elektronické a mechanické poškození HDD disku

  • elektrické přepětí – průvodním jevem tohoto poškození je, že externí disk nepracuje;
  • vadný pevný disk, který se roztáčí a po chvíli opět zastavuje;
  • poškození ploten pevného disku, kdy je harddisk detekovaný v Bios, ale neobyčejně pomalu;
  • pokud není HDD disk detekován vůbec, může to znamenat poškození hlav harddisku;
  • pokud pevný disk vydává silný bzučivý zvuk, také není v pořádku – může to znamenat poškozený povrch plotny pevného disku.

Existuje mnoho dalších závad pevného disku, ke kterým může dojít také nešetrným zacházením s notebookem nebo PC. Jedná se o otřesy, pády nebo údery, které HDD disk mohou poškodit. Další příčinou může být i výrobní chyba harddisku. A v neposlední řadě dochází ke ztrátě dat i z příčiny prostého fyzického opotřebení.

Obnova dat z HDD disku – doporučení:

Nejdůležitější je, aby jste v okamžiku, kdy máte podezření na poškození HDD disku, přestali pevný disk používat. V žádném případě se nepokoušejte data z poškozeného disku získat sami. Máme zkušenosti, že v takových případech většinou dojde k nenávratné ztrátě dat.

Pokud dodržíte tato dvě doporučení, je velká pravděpodobnost, že se obnova dat z HDD disku podaří.

Pokud si nejste jisti, zda skutečně došlo k poškození disku, kontaktujte nás na uvedeném telefonním čísle nebo prostřednictvím kontaktního formuláře. Problematiku s Vámi budeme konzultovat. Pravděpodobně však bude nutná přímá diagnostika od našeho technika.

Více o ceně služby Obnova dat z HDD disku se dozvíte z ceníku.

Napište nám